Třetí největší ostrov Thajska splňuje typickou představu pozemského ráje se sněhově bílými plážemi, romanticky šumícími palmami či vstřícnými místními obyvateli. Hodinu letu od přelidněného Bangkoku se tak nachází místo jako stvořené pro relaxaci a nicnedělání na lehátku s drinkem v ruce. Ko Samui, který můžete navštívit během zájezdu do Thajska , ale není jen místo pro pasivní odpočinek, návštěvníkům nabízí i mnoho turistických zajímavostí či možností ke sledování starobylých kulturních tradic obyvatel ostrova.

Bílá pláž a tyrkysové moře

Koho z nás nelákají fotografie nádherných pláží a klidných zátok a představa, že na nějakém takovém magickém místě strávíme několik dní, daleko od všedních starostí a trápení? Na ostrově Ko Samui naleznete takových míst mnoho. Nevadí-li vám sdílet romantiku s řadou dalších turistů, Chaweng Beach je místo pro vás. Nejznámější pláž ostrova je podobná místům z prospektů, přesto však pro někoho poněkud rušná. Pro ty, kteří vyhledávají především klid, je lepší volbou Lamai Beach, která se může stát oním pozemských rájem pro všechny romantické duše. Pláží je na ostrově samozřejmě více a třeba se vaší oblíbenou stane některá další.

Kultura, příroda a památky

Dostanete-li se při návštěvě ostrova do stavu, kdy vás omrzí polehávání ve stínu kokosových palem, bude na čase vyrazit za místními pamětihodnostmi. Velká socha Buddhy, která se stala symbolem ostrova, je sice novodobá, z roku 1972, přesto však stojí za vidění. To platí i pro zajímavé přírodní zajímavosti, vidět rozhodně musíte skalní útvary známé jako Hin Ta a Hin Yai. Důvod, proč jsou slavné tak jak jsou pochopíte ve chvíli, kdy je sami spatříte. Národní park Ang Thong či vodopády Namuang taktéž nenechají v klidu žádného obdivovatele přírodních krás. Bude pouze na vás, zda-li si jako třešničku na dortu dopřejete jízdu na slonu v zábavním parku či návštěvu chrámu Wat Kunaram s jeho největší atrakcí, mumifikovaným mnichem. Pokud tento krátký místopis vás zaujal, poznávací zájezd v Thajsku je pro vás jako na míru šitý!