Jste vášniví cestovatelé, kteří rádi objevují zajímavé indické destinace? Pokud ano, máme pro vás zajímavý tip na jedno takové místo. O jaký tip se jedná? Je to Bhútán, který najdete na hranici s Indií a Tibetskou autonomní oblastí. I když se jedná o zemi, která je poměrně malá, v souvislosti s lákadly se rozhodně může rovnat i těm velkým. A co je možné vidět? Na to se podívejte společně s námi.

Město Thimpu

Prvním velkým lákadlem, které si rozhodně nesmíte nechat ujít, je město nesoucí název Thimpu. Čím je toto město unikátní? Hlavním lákadlem je Tashichho Dzong, kde sídlí od šedesátých let vláda této země. Danou stavbu najdete přímo na západním břehu řeky Wang Chu. Stejně tak při své návštěvě neopomíjejte ani další zajímavý architektonický skvost, kterým je Patpong. Jedná se o památník postavený z úcty ke králi Jigme Dorji Wangchuckovi. Právě on byl tím prvním panovníkem, který se za dobu své vlády zasloužil o první kroky k demokracii státu. Historické památky ale nejsou tím jediným, co lze vidět. Milovníci přírody by neměli opomenout navštívit také přírodní rezervaci, která nese název Motithang Takin Preserve.

Region Punakha

Druhým zajímavým místem, které si nesmíte při návštěvě Bhútánu rozhodně nechat ujít, to je region nesoucí název Punakha. Právě tato oblast je často označována jako hlavní dějiště místní kultury. A to i proto, že samotné město Punakha bylo hlavním městem celé země. A co zde můžete vidět? Jasnou dominantou je Punakha Dzong, což je palác, jehož název v překladu znamená „štěstí a blaženost“. V něm v minulosti probíhaly všechny korunovace panovníků. Zajímavostí regionu jsou i řeky Mochu a Phochu. A to především z důvodu, že nad nimi vede 250 metrů dlouhý visutý most. Z toho je na dané dvě řeky, ale i do celého okolí vskutku nádherný výhled.

Město Paro

Lákadlem tohoto města je rozhodně jeho poloha. A to proto, že se nachází v horském údolí, uprostřed rozsáhlých rýžových polí. Milovníci nádherných rozhledů si zde přijdou na své. A nejenom oni. Uchváceni budou i milovníci nádherných staveb, kterým rozhodně dominuje Rinpung Dzong. Jde o buddhistickou pevnost, která je obývána mnichy, kteří jsou dokonalým odrazem místní kultury. Ani tím ale nekončíme, jelikož ve výčtu zajímavých míst nesmí chybět ani Národním muzeu. Právě v něm se můžete podívat do zajímavé historie Bhútánu, to dokonce celých 1 500 lez zpět. Samotná sbírka muzea aktuálně čítá více než 3 000 jednotlivých exemplářů různých artefaktů. Je tedy jasné, že návštěva muzea může zapáleným milovníkům historie vzít třeba i několik hodin jejich času.

Údolí Phobjikha

Jasným unikátem celého Bhútánu je také údolí Phobjikha. Zajímavostí je už jeho poloha, jelikož celkem dobře odděluje centrální část země od té západní. Tím ale zajímavostí nekončí, jelikož je nutné dodat i to, že se jedná o izolované údolí ledovcového původu. Vzhledem k jeho charakteristice zcela pochopitelně tvoří národní park, který je charakteristický unikátní faunou, stejně jako flórou. Pro milovníky přírody jsou tyto západní svahy Černé hory doslova povinným místem návštěvy. Právě nedotčená příroda a dokonalý nedotčený ráz této krajiny dělá z toho místa nezapomenutelný zážitek pro každého.

Dalších míst je také mnoho

Je patrné, že právě hlavní turistická místa mají rozhodně co nabídnout každému, kdo se rozhodne tuto malou zemi navštívit. Rozhodně se však nejedná o místa jediná, jelikož lákadel je v zemi více než dost. O jejich možnostech se můžete dočíst v našich zájezdech do Bhútánu, napěchováných poznáním všeho, co si jako cestovatelé nesmíte nechat ujít.