Srí Lanka, dříve nazývaná Cejlon, je asijský ostrovní stát, který díky své bohaté historii a kulturní tradici i nádherné exotické přírodě láká každoročně statisíce turistů a návštěvníků z celého světa. Kromě obdivování přírody a historických monumentů nabízí ale Srí Lanka i mnoho příležitostí ke sportování a všichni milovníci pohybu nebo adrenalinu si zde mohou přijít na své. Jaké jsou na ostrově tedy možnosti ke sportovnímu vyžití? A stavíte se zde při své další cestě do exotiky i vy abyste je mohli vyzkoušet?

Geografická rozmanitost – mnoho možností

Na Srí Lance lze nalézt díky geografické rozmanitosti ostrova hned několik typů prostředí, z nichž každé nabízí jiný druh aktivit. Srí Lanka je často nazývána perlou Indického oceánu i díky bohatému podmořskému životu, který zahrnuje množství tropických ryb, barevné korálové útesy i zajímavé cíle pro potápění v podobě několika vraků včetně nákladních lodí ze 17. století nebo britské letadlové lodi Hermes potopené během druhé světové války. Šnorchlování i přístrojové potápění slibuje ve vodách okolo Srí Lanky na místech jako Hikkaduwa nebo Kalpitiya opravdu silné zážitky. Z vodních sportů je na plážích Cejlonu populární i surfování , pro které jsou zde výborné podmínky.

Adrenalinový zážitek jiného typu se návštěvníkům nabízí při raftingu v lokalitě Kitugala . Při sjezdu divoké vody si přijdou na své začátečníci i středně pokročilí vodáci. Ti, kdo dávají přednost spíše klidnější vodě, mohou vyrazit na projížďku na kánoi po laguně Unuwatuna . Loď jim umožní zase jiný pohled na všudypřítomné přírodní krásy.

Na moře se lze vrátit na palubě lodi, ze které jde provozovat rybaření ve velkých hloubkách. Nejoblíbenější je v tomto ohledu jihozápadní pobřeží. Neláká i vás možnost ulovit si tuňáka nebo velkého plachetníka?

Po přesunu z vody na souš čeká na milovníky sportu mimo jiné i stále populárnější kiteboarding či prověřená paintballová hřiště . Hodně zajímavou možností je slaňování skal či vodopádů v prostředí překrásné přírody Srí Lanky.

Návrat ke klasice

Po absolvování některého z uvedených adrenalinových sportů budete možná toužit po sportu v tradičnější podobě. Proč si tedy nepůjčit kolo a nevyrazit na cyklovýlet? Čekají na vás malebná městečka i nádherné scenérie cejlonské přírody nebo třeba dech beroucí panoramata teras čajových plantáží.

Na konec tohoto stručného přehledu můžeme zařadit pěší výlety, sport, který na Srí Lance okusí prakticky každý návštěvník . Ať již se vydáte do džungle v některém z národních parků, na jednu z horských túr po trasách jakoNamunukula Mountain Range nebo Knuckles Mountain Range či okolo již zmíněných čajových plantáží, pohledy, které se vám naskytnou vám z hlavy jen tak nevymizí.

Je-li sport pevnou součástí vašeho života, zájezd na Srí Lanku si nepochybně užijete, možností, které vám nabízí je totiž více než dost.